Розвиток освіти у селі Ржищів
Обов'язкове навчання розпочалося в селі Ржищів "за Польщі", коли у 1925 році було побудовано в селі першу школу. Зі слів Семенюк Варвари Степанівни, яка народилася 4 грудня 1920 року, першим учителем був Юзеф Глувка з Перемишля. Він навчав усі 4 класи: 2 класи у першу зміну, а 2 класи - після обіду. Навчалося в кожному класі по 12-14 учнів. Починалося навчання з Букваря, який називався "Промінь". Діти вивчали історію Польщі, польську мову, географію, мову українську, яку називали "руською".
Школа знаходилася біля церкви. Це була одноповерхова будівля, вкрита бляхою, мала ганок та довгий коридор всередині, що розділяв приміщення школи на дві частини. Зліва по коридору була класна кімната, а праворуч - помешкання вчителя з його дружиною.
Працювала на той час і вечірня школа, яка називалася "курсами". Учитель мав радіо, яке давав послухати кращим учням школи.
Після пана Глувки учителювала і директорувала пані Подобінська.
Після закінчення Другої Світової війни в селі відновилося навчання. Директором і учителем працювала Мельничук Галина Романівна, уродженка села Ржищів, 1926 року народження. У 1946 році в школу прибули випускниці Немирівського педагогічного училища Вінницької області Гевель Марія Іванівна і Герасименко Галина Василівна. Останню і було призначено директором школи. Гевель М.І. навчала першокласників, Герасименко Г.В.- 2,3 класи, а Мельничук Г.Р. - 4 клас. Не пропрацювавши й року Герасименко Г.В. звільнилася, а на посаді директора до 1950 року пропрацювала Гевель М.І.
У 1948 році Мельничук Г.Р. було заарештовано за "націоналістичну" пропаганду, а на її місце призначено Майко Степу Петрівну, яка невдовзі була переведена в село Бужани, а потім в село Журавники.
Працював директором школи і Григорук Петро Іванович, проте недовго, оскільки його забрали парторгом у село Брани, а на його місце був призначений Ткачук Сергій Іванович, який до того працював у Волиці-Дружкопільській. На посаді директора він перебував до 1960 року.
У 1957 році, після закінчення Луцького педагогічного училища до школи приходить Ковальчук Галина Миколаївна, пізніше - Новосад Паша Степанівна та Кузьменко Тетяна Степанівна.

 У 1969 році було побудовано нову восьмирічну школу, що знаходилася в центрі села. В ній було 2 класи-комплекти, 5 і 6 класи. У 1961 році був уже 7 клас, а у 1962 році - восьмий. Із 1961 року директором школи був Мороз Йосип Іванович (за фахом математик), а його дружина , Ірина Владиславівна - викладала російську мову і літературу.

 

Після Мороза Й.І. директорами школи ще були Колесник Віра Костянтинівна, Процюк Ростислав Іванович, Шнайдер Василь Іванович, Пирпиль Петро Максимович, Бойко Валентина Григорівна, Дмитрук Володимир Васильович, Бойко Віктор Васильович.
Багато років пропрацювали на педагогічній ниві Юрчук (Гевель) Марія Іванівна, Ковальчук (Шанковська) Галина Миколаївна, Новицька Марія Олексіївна, Вальчук Ніна Корніївна, Новак Надія Олександрівна, Дмитрук Володимир Васильович, Кухарська Ольга Іванівна, Кльофа Надія Григорівна, Бойко Віктор Васильович.
З листопада 1999 році учні школи навчаються в новому приміщенні школи. ЇЇ побудовано і здано в експлуатацію до 60-ти річчя утворення Волинської області.
В приміщенні школи працює 9 навчальних кабінетів, майстерня, спортивний зал, їдальня. В спортивному залі знаходиться сцена для проведення загальношкільних заходів.
 Школа сьогодення

З 2014 року   по 2022 р при школі діяв  ДНЗ "Сонечко"